Czym jest kredyt konsolidacyjny i dlaczego warto z niego skorzystać

Na rynku finansowym istnieje wiele instytucji, które są w stanie udzielić nam kredytów i pożyczek w oparciu o naszą aktualną zdolność kredytową. Wiele z takich pożyczek jest dosyć łatwo dostępna, z innych korzysta się dokładnie wtedy gdy zajdzie taka potrzeba. Doskonałym przykładem mogą być kredyty celowe, na przykład na zakup samochodu, czy też kredyty gotówkowe które są stosunkowo łatwo dostępne i mogą być z powodzeniem przeznaczone na dowolnie wybrany przez kredytobiorcę cel.

Po pewnym czasie może okazać się jednak, że mamy całkiem sporą liczbę kredytów, które spłaca się niewygodnie. Sama ich ilość może być przytłaczająca, a w takiej sytuacji oczywiście nie trudno o pomyłkę w spłatach różnych rat w różnych terminach. Tutaj właśnie doskonałym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny, który w swoim założeniu umożliwia połączenie dotychczasowych płatności w jeden duży kredyt.

Czym jest kredyt konsolidacyjny i dlaczego warto z niego skorzystać

Taki większy kredyt będzie konsolidował wiele dotychczasowych zobowiązań, które mogły różnić się od siebie zarówno wysokością oprocentowania pożyczonych środków jak i innymi kosztami związanymi z obsługą kredytu czy też zabezpieczeniami. W związku z tym kredyt konsolidacyjny będzie musiał być przyznany na zupełnie nowych warunkach przy uwzględnieniu obecnej sytuacji finansowej kredytobiorcy jak i warunków dotychczas posiadanych kredytów.

Takie złączenie może jednak wiązać się z dodatkową opłatą ze strony samego kredytobiorcy, który chociażby może jeszcze raz zapłacić marżę kredytową. Zyskać można jednak całkiem sporo. Po pierwsze są to lepsze warunki kredytowania, przeważnie złączenie kredytów spowoduje spadek wysokości raty, a dodatkowo istnieje możliwość negocjowania zupełnie nowego, dłuższego okresu spłaty kredytu.

Polecane  Konta internetowe

Przy okazji taki kredyt nie musi być tylko i wyłącznie złączeniem dotychczas posiadanych przez kredytobiorcę zobowiązań, w ten sposób można bowiem wnioskować o przyznanie nowych środków, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli zostaną one przyznane to z reguły można przeznaczyć je na dowolnie wybrany przez siebie cel.