Dobrze wybrana lokata terminowa

Dobrze wybrana lokata terminowa

Oszczędności należy bezpiecznie ulokować – z pewnością ze stwierdzeniem tym zgodzi się większość osób. Jeśli jeszcze uda się je pomnożyć (chociaż trochę), będzie naprawdę idealnie. Propozycją banków dla tych, którzy chcą wiedzieć, że ich oszczędności są naprawdę bezpieczne są lokaty bankowe. W swojej ofercie ma je dzisiaj większość banków działających na terenie naszego kraju. W związku z tym warto wiedzieć, jakie elementy powinno się wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na wyborze najlepszej lokaty terminowej.

 

Oprocentowanie

Jeśli zależy nam na dużym zysku z lokaty, powinniśmy poszukać takiej, która objęta będzie możliwie jak najwyższym oprocentowaniem. Warto pamiętać, że obecnie większość banków proponuje oprocentowanie na zbliżonym poziomie, ale stali klienci mogą podjąć negocjacje dotyczące ostatecznej wysokości oprocentowania. Przy odrobinie szczęścia uda się nam otrzymać oprocentowanie wyższe niż pozostali. Będzie to naprawdę korzystne rozwiązanie.

 

Czas trwania

W połączeniu z oprocentowaniem decyduje na to, jaki zysk z lokaty odnotujemy. Obecnie w ofercie banków znajdziemy lokaty terminowe dość istotnie różniące się między sobą, jeśli chodzi właśnie o czas ich trwania. Jeśli nie mamy pewności, czy pieniądze wpłacone na lokatę nie będą nam szybko potrzebne, lepiej zdecydować się na lokatę krótszą, którą zawsze możemy przedłużyć. UWAGA: zamknięcie lokaty przed końcem jej trwania skutkuje utratą odsetek. Nie jest to korzystne dla posiadacza lokaty.

Dobrze wybrana lokata terminowa

Kapitalizacja odsetek

Większość dostępnych dzisiaj lokat terminowych to jednorazowa kapitalizacja odsetek: na koniec trwania lokaty. Zawsze warto jednak zapytać w banku czy możliwa jest codzienna kapitalizacja. To rozwiązanie dla posiadacza lokaty dużo bardziej korzystne, ale obecnie stosowane dość rzadko.

Lokata bankowa to dobry wybór, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze oszczędności są bezpieczne. Wybór lokat bankowych sprawia, że każdy ma szansę znaleźć taką, która będzie idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Podobne wpisy: