Kredyt konsolidacyjny – co jest potrzebne do jego uzyskania?

Coraz popularniejsze stają się kredyty konsolidacyjne – o możliwość ich uzyskania rozpytuje się coraz większa grupa osób. To bardzo wygodny sposób zmniejszenia miesięcznych rat, poradzenia sobie z niewielkim kryzysem finansowym, albo też po prostu likwidacji licznych rachunków na rzecz tylko jednego.

Wiele osób pragnie więc ubiegać się o podobny kredyt, tylko nie wie w jaki sposób może go uzyskać. Co jest potrzebne do starania się o konsolidację zobowiązań finansowych? Wyjaśniamy!

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytów oznacza po prostu ich połączenie. Dzięki temu jesteśmy w stanie spłacać tylko jeden kredyt, zamiast wielu innych, mniejszych. Nie mamy już problemu z orientacją w rachunkach – ich terminach i wysokości. Nie ma obawy, że o czymś zapomnimy, a później będziemy mieli ogromne kłopoty. Nie ma też obawy, że nie poradzimy sobie z miesięcznymi opłatami. Kredyt konsolidacyjny to wymarzone rozwiązanie dla wielu osób, które nie byłyby w stanie spłacać już wielu mniejszych pożyczek, których raty łącznie były dosyć wysokie. Konsolidacja pozwala na wydłużenie okresu kredytowania, a co za tym idzie na zmniejszenie miesięcznej raty. Koniec końców zapłacimy więcej, jednak nie wpadniemy w długi!

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny?

Nie wszyscy mogą otrzymać kredyt konsolidacyjny – podobnie jak inne kredyty (więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html). Każdy jednak może się o niego ubiegać, ponieważ różne banki mają nieco odmienne zasady i nawet z ciężkiej opresji można w jakimś miejscu znaleźć bezpieczne wyjście. Żeby starać się zaś o podobny kredyt, trzeba przede wszystkim przygotować sobie komplet dokumentów dotyczących poprzednich zobowiązań – wszystkich, które chcielibyśmy połączyć. Żeby spytać się o własne możliwości można skontaktować się z danym bankiem przez telefon, albo też przybyć do wybranego oddziału osobiście. Koniec końców i tak konieczna będzie osobista wizyta ze wszystkimi dokumentami, dlatego można od razu udać się do banku, zabierając ze sobą potrzebne papiery. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, podpisujemy po prostu nową umowę.

Polecane  Łączenie kredytów w jeden