Pakowanie się na wakacje

Wakacyjny wyjazd wiąże się z określonymi kosztami. Na wydatki na paliwo, bilet w środku komunikacji czy też na jedzenie, noclegi i różnego rodzaju atrakcje często nie starcza nam pieniędzy zgromadzonych z tytułu wypłat. Dlatego tak bardzo ważne jest korzystanie na co dzień z produktów bankowych pozwalających na zgromadzenie dodatkowych oszczędności. Jednym z nich jest rachunek oszczędnościowy.

Rachunek oszczędnościowy i jego zalety

Rachunek oszczędnościowy to produkt bankowy, który pozwala na łatwe uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych w ramach określonego przez bank oprocentowania od depozytu. Zyski czerpiemy w takim przypadku za pozostawione na rachunku środki. Stawka oprocentowania jest przy tym zależna od ilości środków umieszczonych na koncie. Każdy bank w inny sposób określa w takim przypadku swoje oprocentowania, ustalając widełki kwotowe indywidualnie. W odróżnieniu od lokaty bankowej rachunek oszczędnościowy wyróżnia się elastycznym dostępem do pieniędzy. Nie są one bowiem blokowane na koncie i możemy z nich skorzystać w każdym momencie. Obecnie w wielu bankach nie poniesiemy z tego tytułu żadnych konsekwencji, np. w postaci utraty odsetek za depozyt lub też konieczności poniesienia dodatkowych opłat bankowych za wielokrotne transferowanie środków w skali jednego miesiąca.

Który rachunek wybrać, by oszczędzić jak najwięcej na wakacje?

Na rynku dostępnych jest szereg rachunków oszczędnościowych, które mogą się między sobą różnić określonymi parametrami. Wśród tych rachunków, które idealnie sprawdzają się przy oszczędzaniu na wakacje, wyróżnia się rachunek oszczędnościowy oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów – znanego i cenionego gracza w niemal całym kraju. Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje w ramach takiego rachunku oszczędnościowego atrakcyjne oprocentowanie, często kilka razy wyższe niż w przypadku innych banków działających na polskim rynku. Bardzo często w ofercie Santander Consumer Bank – bank od kredytów spotkamy się przy tym z dodatkowymi promocjami obowiązującymi nie tylko dla nowych, ale również dla starych klientów. To wszystko pozwoli na zwielokrotnienie naszych zysków ze środków umieszczonych na rachunku oszczędnościowym.

Polecane  Remont mieszkania zimą? Sprawdź, czemu warto

Inne atuty rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Bank – bank od kredytów to wpłaty i wypłaty środków w dowolnym momencie, bez tracenia odsetek, 0 złotych za prowadzenie rachunku oraz dowolna ilość przelewów z rachunku, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Taki rachunek oszczędnościowy pozwala zatem na wygodne dysponowanie dostępnymi na koncie środkami. Nie musimy się martwić zatem o to, że nasze oszczędzanie na nim zostanie zniweczone przez opłaty, które pokryją potencjalne zyski.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę wygodę klientów, Santander Consumer Bank – bank od kredytów zapewnia prostotę procesu zakładania rachunku oszczędnościowego. Cały proces może się odbyć w 100% online! Wystarczy tylko, że przygotujemy dowód osobisty, z którego przepiszemy w specjalnym formularzu elektronicznym podstawowe dane (jak seria i numer dowodu oraz numer PESEL). W toku rejestracji zostaniemy także poproszeni o podanie innych danych, jak np. imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu e-mail czy też miejsca zamieszkania. Po zaakceptowaniu zgód i oświadczeń potwierdzamy swoją tożsamość za pomocą przelewu 1 złotego z konta w innym banku. Gdy wszystkie dane będą zgodne, na samym końcu wygenerowana w formie pliku *.pdf zostanie umowa o prowadzenie rachunku oszczędnościowego. Możemy ją pobrać i od razu korzystać z udogodnień takiego konta.